Świąteczne DIY

Wielkimi krokami zbliżają się święta Bożego Narodzenia. W sklepach gra świąteczna muzyka, dookoła pełno dekoracji, lampek i choinek. To czas, w którym nasze domy zamieniają się w prawdziwe dzieła sztuki. Dekorowanie bowiem to jedna z najfajniejszych przedświątecznych czynności. Czasami wystarczy kawałek sznurka, parę szyszek i możesz stworzyć coś pięknego. Do dzieła.

Inne wykorzystanie bombek

Jeżeli nie chcesz tradycyjnej choinki, ale nie wyobrażasz sobie świąt bez tego akcentu postaw na… gałąź, Gałązki drzew iglastych znajdziesz w okresie przedświątecznym na targach. Wystarczy jedna, większa lub kilka mniejszych. Możesz je powiesić na haczykach pod sufitem albo wstawić do wazonu. Na niej powieś bombki lub ulubione ozdoby. Innym sposobem na wykorzystanie bombek jest stworzenie z nich łańcucha. Możesz je zawiesić na grubym sznurku albo gałązkach. Taką girlandę można powiesić na przykład na lustrem czy wejściem. Efektowny i tani gadżet a tak bardzo podkręca świąteczną atmosferę.

Blask świec i domowego ciepła

Święta to czas ciepła, a ciepło kojarzy nam się z ogniem, więc jeżeli jesteś szczęśliwym/ą posiadaczem/ką kominka to pozostaje ci go odpalić podczas chłodnego wieczora. Fajnym pomysłem na ocieplenie pomieszczenia jest wykonanie różnego rodzaju świeczników. Idealnie sprawdzą się do tego zwykłe szklanki. Na jej dnie układamy mech albo gałązki. Możesz też wsypać ozdobne kamyczki czy kryształki. Wkładamy świeczkę do środka i już! Możesz ozdobić go specjalnymi farbkami do malowania na szkle. Taki świecznik zrobisz także wykorzystując stary słoik. Wystarczy że dookoła owiniesz go kawałkiem swetra. Włożona do środka świeczka idealnie odda klimat świąt i wniesie odrobinę ciepła do całego wystroju.

Natura w domu

Kolejnym fajnym pomysłem jest wykorzystanie naturalnych elementów w domu. Święta to oczywiście jemioła i ostrokrzew dlatego warto kupić kilka gałązek. Możesz je powkładać do butelek i powiesić na nich karteczki z imionami gości. Takie wizytowniki to świetny pomysł na dekorację i jednocześnie na prezent dla przybyłych gości. Czymże byłby święta bez wieńca? Ten prosto wykonasz z gałązek drzew iglastych. Wystarczy klej, trochę sznurka, odrobinę gałązek i już! W internecie znajdziesz mnóstwo tutoriali jak wykonać samodzielnie różne wieńce. Po stworzeniu bazy możesz zostawić ją surową i powiesić, na przykład na ozdobnej tasiemce w oknie, albo dodać do niego szyszki, owoce ostrokrzewu czy kawałki żurawiny.

Sprawdź również:  Ramki do zdjęć – od czego zacząć?

Efekt wow murowany

Świetnym pomysłem są również drewniane bombki. Wystarczy, że kupisz kilka kawałków drewna pociętych „w plastry”. Dokładnie je wyczyść i wygładź powierzchnię. Później wywierć dziurkę za pomocą wiertarki z cienkim wiertłem. Następne namaluj na nich co tylko chcesz. Możesz to zrobić zwykłą farbą albo markerem. Nieco lepszy efekt uzyskasz malując kawałek czarną farbą tablicową. Dzięki temu napis czy rysunek będziesz mógł wykonać kilka razy.

To tylko kilka kreatywnych pomysłów na dekoracje świąteczne. Możesz łączyć je wedle własnych upodobań. Własnoręcznie wykonane ozdoby są niepowtarzalne i idealnie sprawdzają się jako dodatek do prezentu. Zainspiruj się i zrób coś fajnego. Wesołych Świąt!