Scrapbooking

To sztuka ręcznego tworzenia i ozdabiania albumów ze zdjęciami i pamiątkami rodzinnymi. Dosłownie oznacza kawałek albumu. Takie personalizowane prezenty są z reguły najpiękniejsze. W Polsce coraz więcej osób zajmuje się tego rodzaju sztuką. W internecie można znaleźć masę ogłoszeń, w których udzie oferują wiele ciekawych pomysłów na stworzenie takiej pamiątki. Są to z reguły osoby, które mają zdolności plastyczne i zmysł estetyczny, ale nie martw się. Własny album zrobisz w domowym zaciszu. Wystarczą materiały garść inspiracji i już!

Albumy

To świetny pomysł na prezent. Wymaga mnóstwa zaangażowania i chęci ale efekt z pewnością Cię przerośnie. Do wykonania albumu będą CI potrzebne zdjęcia. Bazę jak i wszystkie dodatki kupisz w sklepie papierniczym. Warto jednak przed pracą przyjąć sobie jakiś motyw. Jeżeli osoba dla której ma być ten prezent lubi kwiaty to szukasz motywów kwiatowych n naklejkach cy dodatkach. Przydadzą się także nożyczki i dobry klej. No i do dzieła. Karty możesz opatrzeć cytatami. Ponaklejać fikuśne taśmy kolorowe, które będą trzymały zdjęcia. Fajnym pomysłem jest wprowadzenie nieco nowoczesności i zmechanizowanie niektórych elementów w prosty sposób. Wystarczy zrobienie wysuwanego zdjęcia i już!

Kartki

Czasami trudno znaleźć kartki, które będą oddawały charakter solenizanta czy jubilata. Te produkowane masowo już nie cieszą, a coraz chętniej stawiamy na te personalizowane. Dzięki metodzie sprapbookingu możesz stworzyć piękne prezenty na każdą okazję. Wystarczy pomysł i podstawowe przybory papiernicze. Nawet jeżeli nie masz zdolności plastycznych to na zwykłą kartkę z bloku technicznego możesz poprzyklejać zdjęcia idola jubilata i zrobić z nich kolarz. Takiej kartki nie dostanie nikt więc jest mocno personalizowana. Analogicznie możesz wykonać kartki z innymi motywami. Obdarowany z pewnością taką doceni.

Pudełka

Hitem wśród scrapbookingu są pudełka z niespodzianką. Z zewnątrz wygląda jak zwykłe pudło, a po podniesieniu wieczka zamienia się w prawdziwe cudo. Boki pudełka rozcinamy. Na każdym przyklejamy ulubione rzeczy solenizanta. Mogą to być zdjęcia, pamiątki, wszystko, co wiąże się z osobą, której zamierzasz dać prezent. Na środku możesz postawić kolejne małe pudełko, a na którego ściankach przykleisz inne wartościowe rzeczy albo włożysz drobiazg. Taki prezent z pewnością zapadnie na długo w pamięć.

Sprawdź również:  Kreatywne pomysły na domową lampę

Samodzielnie wykonane prezenty są najlepszą formą prezentu. Jeżeli jednak nie wiesz jak samemu przygotować taki podarunek albo najzwyczajniej w świecie nie masz czau na tego rodzaju pracę możesz poszukać osób, które się tym zajmują hobbystycznie albo zawodowo. Trzeba jedynie dostarczyć pamiątki i inne rzeczy artyście i uzbroić się w cierpliwość. Koszt zrobienia takiego pudełka jest wówczas nieco wyższy ale efekt z pewnością przerośnie oczekiwania. Nie zaszkodzi jednak przygotować takiego pudełka samemu. Praca z pewnością zostanie doceniona.