Przydatne gadżety do nauki

Powszechnie szkoła kojarzy nam się z codzienną rutyną oraz wypracowanym planem. Jednak raz na jakiś czas nasze skrzętnie zaplanowane działania rozpadają się jak domek z kart za sprawą sprawdzianów, bądź kartkówek. Na sam dźwięk tych słów zarówno uczniowie, jak i rodzice czują dreszcz na swoich plecach. Godziny spędzone na bezowocnej nauce, pot, łzy i żal – chyba każdy z nas zna te uczucia. Jednak być może da się ich uniknąć, dzięki zastosowaniu odpowiednich metod i gadżetów.

Postaw na kolory

Być może brzmi to dziecinnie, jednak w praktyce nic nie sprawdza się tak skutecznie jak stary, dobry podział na kolory. Dzięki niemu w tonach notatek nagle zapanuje spokój i symetria. Postaw przede wszystkich na zróżnicowanie. Jeśli jesteś osobą, która ma stosunkowo uporządkowane notatki, wówczas warto zdecydować się na zwykle zakreślacze i markety. Podkreśl nimi najważniejsze informacje. Natomiast w przypadku zaistnienia konieczności dopisania jakichś informacji, użyj cienkopisów w podobnym odcieniu. Tym sposobem już po jednym spojrzeniu skojarzysz ze sobą najważniejsze treści.

Przyklejaj do woli

Jeśli musisz dopisać do swoich notatek dodatkowe informacje, zawsze możesz skorzystać z samoprzylepnych karteczek, na których zmieszczą się nawet nieco dłuższe zapiski. Co więcej, wszelkiego rodzaju fiszki świetnie sprawdzają się w przypadku nauki języków obcych. Wystarczy, że na jednej stronie zapiszesz słowo, a na drugiej tłumaczenie. Dzięki tej metodzie unikniesz nieefektywnej nauki i na dłużej przyswoisz sobie najważniejsze terminy. Karteczek samoprzylepnych możesz również używać do zaznaczania najważniejszych miejsc w zeszycie po to, by uniknąć chaotycznego szukania podczas każdorazowej powtórki.

Przydatne gadżety do nauki

Segreguj

Ta reguła odnosi się nie tylko do zasada recyklingu, ale świetnie sprawdza się również w przypadku przygotowań do egzaminów. Na początku każdego semestru warto zainwestować w odpowiedni segregator, który będzie podzielony na poszczególne sekcje, zawierające ksera, notatki czy arkusze odnoszące się do konkretnych zajęć. Dzięki temu unikniesz gorączkowego szukania wszystkich wydruków, ponieważ wszystko będzie ułożone w jednym miejscu. Poza tym ta metoda świetnie sprawdza się w perspektywie długoterminowej, ponieważ ułatwia znajdywanie najważniejszych informacji nawet po kilku latach.

Sprawdź również:  Praktyczne sposoby na tanią wyprawkę

Dziel

Ta rada niemal bezpośrednio łączy się z poprzednią. Oczywiście nikt nie wymaga od przeciętnego ucznia noszenia grubego segregatora każdego pojedynczego dnia. Jest to raczej przedmiot, który pozostawiamy w domu. Natomiast na co dzień świetnie sprawdzą się wszelkiego rodzaju teczki, w których możesz gromadzić dodatkowe zapiski czy ksera z zajęć. Wystarczy, że po przyjściu do domu odłożysz je do odpowiedniego segregatora. Dzięki temu unikniesz gromadzenia niezliczonej ilości kartek w zeszycie.

Planuj swój czas

Wymagania dotyczące organizacji pracy wzrastają wraz z wiekiem, dlatego dobrze jest już od najmłodszych lat uczyć dzieci efektywnej pracy. W tym celu najlepiej zainwestować w kalendarz lub planner, w którym będzie mogło zapisywać wszystkie deadliny i rzeczy do zrobienia.