Praktyczne sposoby na tanią wyprawkę

Co roku w okolicach września oraz sierpnia wszystkie okoliczne markety oraz księgarnie niemal eksplodują w związku ze zbliżającym się początkiem roku szkolnego. W tym czasie nasze portfele oraz ich właściciele również przeżywają swego rodzaju załamanie nerwowe. W związku z tym przygotowaliśmy specjalny poradnik, który pomoże Ci w łatwy sposób zaoszczędzić nieco pieniędzy.

Sprawdź, co już masz

Mimo, że zapach świeżo kupionych zeszytów jest niemal porównywalny z proustowskimi magdalenkami, w tym przypadku warto zachować nieco rezerwy. Zanim zabierzemy nasze dziecko do supermarketu czy księgarni, gdzie z pewnością w ułamku sekundy wybierze niemal niezliczoną ilość zeszytów na każdy dzień tygodnia, zacznijmy od przejrzenia zeszłorocznych zapasów. Zazwyczaj w okolicach czerwca nie tylko stare kanapki, ale również szkolne zeszyty i notatniki giną gdzieś w czeluściach dziecięcych biurek, lub co gorsza – w śmietniku. Najlepiej od razu po zakończeniu roku szkolnego przejrzeć wszystkie zeszyty oraz przybory, które z pewnością przydadzą się w kolejnym semestrze. Natomiast w przypadku niemal w pełni zapisanych zeszytów możemy wyrwać parę ostatnich czystych kartek i zrobić z nich notatnik na kartkówki bądź prace domowe.

Praktyczne sposoby na tanią wyprawkę

Zerknij w kalendarz

Jeśli zeszłoroczne zbiory okazały się niewystarczające, wówczas warto nieco rozejrzeć się za okazjami. W tym celu poszukiwanie idealnych przedmiotów warto zacząć nieco wcześniej bądź chwilę później niż wszyscy. Najlepsze przeceny znajdziemy w okolicach lipca lub września, gdy papierniczy boom jeszcze się nie rozpoczął albo zbliża się ku końcowi. Poza tym w tych okresach częściej możemy liczyć na różnego rodzaju obniżki oraz promocję.

Porównuj oferty

Podczas kompletowania szkolnej wyprawki warto szukać okazji w kilku różnych miejscach, a nie poprzestawać na jednym. Zamiast kupować wszystkie zeszyty w księgarni, czy sklepie papierniczym dobrze jest sprawdzić ofertę popularnych marketów. W tym miejscu ceny są zazwyczaj nieco niższe w związku ze sezonowymi wyprzedażami. Mniej oczywistym rozwiązaniem są również różnego rodzaju hurtownie, w których możemy liczyć na wyjątkowo niskie ceny. Poza tym warto również pamiętać o zakupach online. W sieci często możemy liczyć na naprawdę kuszące promocje i opłacalne wielopaki.

Sprawdź również:  Niezbędnik studenta, czyli w co zaopatrzyć się idąc na studia?

Sprzedawaj i wymieniaj

Szkolna wyprawka to nie tylko zeszyty, ołówki i kredki, ale przede wszystkim podręczniki. To na nie każdego roku wydajemy wręcz horrendalne sumy. Aby zaoszczędzić nieco pieniędzy, zawsze możemy odsprzedać kilka zeszłorocznych podręczników. Jest to szczególnie opłacalne rozwiązanie również z tego względu, że programy nauczania zmieniane są niczym stare rękawiczki, przez co niemal nowe podręczniki już za dwa lata mogą stać się bezużyteczne. Jeśli chcesz, aby dziecko miało przy sobie najważniejsze rozdziały, skseruj tabelki i najważniejsze teksty, a następnie umieść je w segregatorze. Dzięki temu nawet po kilku latach Twoje dziecko będzie mogło powrócić do najważniejszych treści i dobrych opracowań.