Otoczaki białe w ogrodzie. Jaki kamień do ogrodu wybrać?

Ogród to dla wielu osób przede wszystkim miejsce, w którym mogą się zrelaksować po długim tygodniu oraz spędzić czas z najbliższymi. Właśnie dlatego, warto zadbać o jego odpowiednią aranżację. Materiałem, który sprawdzi się w niemal  każdej przestrzeni jest kamień. Poniżej dowiesz się, jak wykorzystać najpopularniejsze rodzaje.

Kamień wielofunkcyjny

Kamienie już od lat stanowią jedną z głównych ozdób, znajdujących się w naszym ogrodzie. Wynika to nie tylko z ich walorów estetycznych, ale także z ogromnej wytrzymałości. W większości przypadków nie wymagają od nas żadnych skomplikowanych zabiegów impregnacyjnych, a raz dokonany zakup starczy nam na lata. Do najczęściej stosowanych należą przede wszystkim otoczaki białe. Choć sama nazwa nie mówi nam zbyt wiele, jest to grupa kamieni, których nazwa wykształciła się ze względu na charakterystyczny, obły kształt. Zazwyczaj występują w pobliżu zbiorników wodnych, które wpływają na ich zaokrągloną formę.

Drobna przyjemność – otoczaki  białe

Otoczaki to zdecydowanie najpopularniejsze ze wszystkich kamieni stosowanych w ogrodzie. Wynika to przede wszystkim z ich zachęcającej ceny oraz niekwestionowanych walorów estetycznych. Dzięki delikatnym obłym kształtom otoczak biały świetnie sprawdzi się jako materiał tworzący ścieżki. Ten prosty zabieg będzie prezentował się szczególnie dobrze w otoczeniu wszelkiego rodzaju oczek wodnych czy innych zbiorników. Poza tym stanowią także świetną podstawę do stworzenia wymyślnych skalniaków. Otoczaki białe to również idealny materiał uzupełniający rabaty. Co ważne, otoczaki przepuszczają wodę, dzięki czemu nie musisz martwić się, że wysuszysz ulubione rośliny. To także świetna i znacznie wytrzymalsza alternatywa dla kory. Ze względu na dużą odporność na zmienne warunki atmosferyczne, otoczaki białe świetnie sprawdzają się jako obudowa oczka wodnego. Tym sposobem nasz ogród zyska nieco greckiego charakteru.

Inne zastosowania kamieniPoza walorami estetycznymi, kamienie to także świetny materiał do stworzenia wszelkiego rodzaju ścieżek, czy nawet podjazdów. Z ich pomocą zbudujemy funkcjonalną i spójną estetycznie przestrzeń, która posłuży nam wiele lat. Ponadto coraz więcej osób decyduje się na wykorzystanie kamieni do tworzenia różnego rodzaju elewacji. Tym sposobem możemy użyć ulubionych kamieni jako podstawy do ławeczek czy stołów oraz okładzin ścian.

Sprawdź również:  Scrapbooking