Niezbędnik studenta, czyli w co zaopatrzyć się idąc na studia?

Podstawówka i gimnazjum to czas, który kojarzy nam się przede wszystkim z wielkimi wakacyjnymi zakupami. Książki, zeszyty, kolorowe piórniki, kredki i całe stosy zeszytów to wspomnienia, z którymi większość z nas się utożsamia. Z drugiej strony szkoła średnia to czas wręcz chorobliwego minimalizmu – brak długopisów, jeden zeszyt do kilku przedmiotów oraz, ewentualnie, kalkulator na matematykę wydawał się wówczas nadmiarem. Jednak dla większości prawdziwą zagadkę stanowią studia. Poniżej dowiesz się w co najlepiej się zaopatrzyć, rozpoczynając naukę na uniwersytecie.

Notatki

Legendy o studentach handlujących notatkami w okresie sesji to w większości przypadków niestety smutna prawda. Z tego względu warto zaopatrzyć się w odpowiednie zeszyty. Oczywiście na studiach nikt ich nie będzie sprawdzał, dlatego wystarczy, że postawimy na jeden gruby zeszyt, który następnie podzielimy na kilka osobnych przedmiotów. Dzięki temu wszystkie najważniejsze notatki zawsze będziesz mieć przy sobie i unikniesz gubienia luźnych kartek z zapiskami. Oczywiście posiadanie zeszytu nie jest w żadnych stopniu obowiązkowe, jednak często dzięki odręcznym notatkom już podczas samego zapisywania zapamiętujemy poszczególne informacje. Natomiast jeśli zeszyty nie są dla Ciebie, możesz postawić na lekki laptop, w którym stworzysz kilka plików odpowiadającym konkretnym przedmiotom. Pamiętaj o zapisywaniu daty!

Gadżety

Pod względem akcesoriów do nauki studia przypominają raczej szkołę średnią. Jednak mimo oczywistości w postaci długopisu, warto również mieć przy sobie choćby jeden kolorowy długopis czy zakreślacz. Wielu profesorów już podczas wykładu podkreśla treści, które mogą pojawić się na egzaminie. Dzięki zastosowaniu odmiennego koloru nauka na zaliczanie pójdzie Ci znacznie sprawniej. Natomiast jeśli wiesz, że często będziesz bywać w bibliotece, zaopatrz się w poręczną torbę wielokrotnego użytku, którą będziesz mógł swobodnie nosić w plecaku. W ferworze wypożyczania czasami zapomina się o ograniczonej pojemności torby.

Sprawdź również:  Przydatne gadżety do nauki
Niezbędnik studenta, czyli w co zaopatrzyć się idąc na studia?

Organizacja to klucz

Nie mamy tutaj na myśli wyłącznie organizacji czasu, choć oczywiście nie bagatelizujemy jej znaczenia, ale raczej organizacje notatek. Poza sporządzaniem notatek z zajęć prawdopodobnie zostaniesz zmuszony do stworzenia kilku projektów, prac czy konspektów. Z tego względu zainwestuj w jeden duży segregator na każdy rok studiów. Choć dla wielu może brzmieć to jak nadmierna gorliwość, w ciągu paroletniej edukacji wiele tematów będzie się powtarzać, dlatego szkoda żeby wykonana przez Ciebie praca wylądowała w śmietniku. Odpowiednia organizacja kser, pomocy naukowych i notatek może okazać się kluczem do sukcesu. Poza tym możesz również zdecydować się na jedną małą teczkę, do której będziesz odkładać wszystkie pojawiające się na bieżąco papiery.

Mimo wszystko warto pamiętać, że każdy kierunek studiów znacznie różni się od pozostałych, dlatego dość trudno sporządzić ogólny spis, który sprawdziłby się wszędzie. Powyższe propozycje stanowią przede wszystkim swego rodzaju drogowskaz, który pomoże Ci na początkowym etapie studiów.