Kreatywne pomysły na domową lampę

Planując wystrój pomieszczeń w swoim domu, chcesz mieć pewność, że uda Ci się odzwierciedlić w nich własne wnętrze. Warto wykorzystać swoje unikalne poczucie stylu planując wygląd oświetlenia pokoi. Samodzielnie zrobienie domowego abażuru nie zajmie Ci dużo czasu, a z pewnością przyciągnie wzrok gości – niezależnie od tego, czy umieścisz je pod sufitem, w ogrodzie, czy na werandzie.

Nie wiesz, co zrobić z koronkowymi serwetkami? Sklej je!

Pomysł, który możesz kojarzyć z przedszkola, mimo że jest niezwykle prosty, jest również niezwykle efektowny. Do usztywniacza do tkanin dodaj klej, wymieszaj i wykorzystaj substancję, żeby przykleić serwetki do nadmuchanego balona. Nie spiesz się – pozwól zaschnąć serwetkom na pierwszej połowie balona, zanim zaczniesz je naklejać na drugą stronę. By nieco przyspieszyć, możesz skorzystać z suszarki do włosów. Pamiętaj też o tym, by zostawić trochę miejsca na żarówkę. Gdy już upewnisz się, że całość wyschła, przebij balon. Do tak powstałego klosza możesz wsadzić dowolny kolor żarówki.

Podobny efekt można osiągnąć dzięki wymieszaniu skrobi z klejem i wodą. Do tak stworzonej substancji wsadzamy sznurek, który następnie owijamy wokół balona, wcześniej odrysowując na nim owalne miejsce, gdzie znajdowała się będzie żarówka. Po wyschnięciu przebijamy balon i nakładamy własnoręcznie zrobiony klosz na wiszącą żarówkę.

Kreatywne pomysły na domową lampę

Kilka słoikowych pomysłów

Nie ma nic prostszego od lampy wykonanej ze słoika. Jedyny problem, a raczej przyjemność, to udekorowanie go. Istnieje wiele rozwiązań – można we wnętrzu słoika nakleić wybrane dekoracje, jak choćby gwiazdki, czy też pokryć jego wnętrze brokatem lub farbą akrylową za pomocą gąbki. Możemy też obkleić słoik z zewnątrz kryształowymi półkulami, które można kupić w sklepie papierniczym. Do wnętrza słoika możemy wsadzić świeczkę lub ledowe lampki choinkowe z własnym zasilaczem. Słoikową lampkę możesz umieścić w każdym miejscu w domu – świetnie zbuduje przytulną atmosferę w sypialni, ale też pozwoli na relaks w salonie lub w ogrodzie.

Sprawdź również:  Scrapbooking

Lampa DIY w ogrodzie? Czemu nie!

Planując wieczorne spotkanie w gronie znajomych na tarasie lub balkonie, chce się zabłysnąć. Można tego dokonać na kilka sposobów – jednym z nich jest przygotowanie smacznych dań, a innym – ugoszczenie przyjaciół wśród godnych pozazdroszczenia dekoracji.

Jednym z pomysłów na zaskoczenie gości jest połączenie świątecznych ledowych lampek z piłeczkami do ping-ponga. Wystarczy zrobić w każdej piłeczce minimalną dziurkę – wystarczającą, by zmieściła się w niej choinkowa lampka. Następnie na każdą z lampek trzeba nałożyć piłeczkę. W ten sposób wykonaną dekoracje należy rozwiesić nad stolikiem, przy którym zasiądziecie wspólnie do kolacji.

Innym pomysłem na wzbudzenie podziwu gości są zielone wiszące girlandy. Wszystko, czego potrzebujesz, to metalowy stelaż od lampy, klej i mech. Możesz też wykorzystać starą, nieużywaną lampę, z której zdejmiesz pokrywający stelaż materiał. Gdy już zgromadzisz wszystkie niezbędne rzeczy, wystarczy przykleić do stelaża mech, a po wyschnięciu zamontować w niej żarówkę. Wykonany w ten sposób klosz z pewnością nie tylko przyciągnie uwagę gości, ale też pozwoli stworzyć w ogrodzie unikalną atmosferę.