Kartki urodzinowe DIY

Z pewnością miałeś kiedyś dylemat jaką kartkę urodzinową kupić bliskiej osobie. W slepach można znaleźć masę różnych wzorów. Od kolorowych stylizowanych na kształt pocztówek po okazałe, ręcznie wykonane. Z wierszykami i prostymi życzeniami, albo puste, gotowe do wypisania tekstu od serca. Ciężko jednak dostać kartki urodzinowe, które odzwierciedlałyby ulubione rzeczy osoby, którą chcesz obdarować. Wtedy nie pozostaje nic innego jak zdecydować się na samodzielne wykonanie kartki. Oto kilka sprawdzonych, personalizowanych pomysłów na wyjątkowy dodatek do prezentu.

Dla artystów

Jeżeli masz tak zwane zdolności plastyczne to pracę masz nieco ułatwioną. Możesz bowiem pokombinować ze stylami i pomysłami. Zamiast kartki możesz stworzyć specjalne pudełko z życzeniami. Jest to nieco inna forma, ale z pewnością przyniesie wiele radości solenizantowi.

Czego potrzebujemy?

  • pudełko i pasującą pokrywką
  • ostry nóż (najlepiej taki do tapet) – klej i nożyczki
  • dodatki (wszelkie kartki z życzeniami, drobiazgi, wszystko to, co można przykleić)
Kartki urodzinowe DIY

Wykonanie:

Na twardych kartkach napisz życzenia. Możesz je wydrukować jeżeli wiesz, że nie dasz rady ich napisać tak, by Cię satysfakcjonowały. Ozdób je po swojemu albo zostaw dostaw proste. Narożniki pudełka rozcinamy wzdłuż klejenia ze ściankami aż do dna. Kiedy już uzyskasz rozcięty sześcian możesz przystąpić do klejenia. Na ściankach od wewnątrz przyklej życzenia. Możesz dokleić także różne drobiazgi pasujące do życzeń albo wspólne zdjęcia. Po zakończonej pracy boki pudełka złóż tak jak były pierwotnie i nałóż pokrywkę. Kiedy solenizant ją podniesie, pudełko samo się otworzy ukazując bogate wnętrze. Efektowne, prawda?

Inną propozycją może być namalowanie obrazu albo zrobienie fotomontażu. Tutaj możesz popłynąć do woli. Komputerowo albo ręcznie. Wystarczy, że wkleisz głowę solenizanta na inne zdjęcie. Możesz także stworzyć mema. Jeżeli masz więcej czasu możesz wykonać więcej takich obrazków i stworzyć piękną fotoksiążkę z życzeniami. Jest to czasochłonne ale równie efektowne i trwałe co magiczne pudełko.

Dla każdego

Jeżeli nie wierzysz w swoje zdolności plastyczne to mamy dla Ciebie prosty patent na szybką kartkę urodzinową. Z pewnością wiesz co solenizant lubi najbardziej. Może to książka, film, serial albo piosenkarz?

Czego potrzebujemy?

  • Twardy arkusz papieru
  • Nożyczki
  • klej
  • drukarkę

Wykonanie:

Najpierw drukujemy ulubione postacie/jedzenie/zwierzę na kartce. Następnie wycinamy i przyklejamy na czysty arkusz papieru za pomocą kleju tworząc kolaż. Na tak przygotowaną kartkę naklejamy napis: Wszystkiego najlepszego i już! Możesz także napisać go markerem albo kolorowym pisakiem. Cała filozofia. Proste prawda?

Minimalistyczna kartka to również świetny pomysł, by pokazać drugiej osobie, ze jest ważna. Wystarczy kawałek papieru i pisak. Napisz życzenia i pokaż jak bardzo zależy Ci na danej osobie. Czasami wystarczy tylko dobre słowo by zachwycić obdarowanego.

Teraz już wiesz jak wykonać piękną kartkę urodzinową własnoręcznie. Taki prezent czy dodatek do niego z pewnością zostanie doceniony przez solenizant. Nikt nie będzie miał drugiej takiej samej. Personalizowane prezenty z pewnością zapadają w pamięć na dłużej i są powodem wielu wzruszeń więc jeżeli zależy Ci na wywołaniu pozytywnych emocji postaw właśnie na kartę urodzinową DIY.