Gdzie najtaniej kupować książki?

Uginające się półki, zagracone parapety i ciągle upadające stosy to codzienność ludzi kochających książki. Powieści, opowiadania, wiersze czy kryminały – to wszystko składa się na codzienność fanów czytania. Jednak jak każdy prawdziwy zwolennik czytania wie, kupno książek to niemały wydatek. Już podczas zakupu pojedynczego egzemplarza (a kto poprzestałby na jednym?) musimy liczyć się z sumą około 30 złotych. Jednak jak się okazuje, istnieją sposoby pozwalające nabywać książki w znacznie niższej cenie.

Przeszukaj sieć

To jedna z najprostszych i najbardziej oczywistych rad, jednak zarazem również najskuteczniejsza. Wystarczy przejrzeć ofertę używanych książek na takich portalach jak np. olx czy allegro, a być może uda Ci się upolować prawdziwą perełkę już za parę złotych. Jeśli mieszkasz w większym mieście, zacznij od sprawdzenia najbliższych lokalizacji. Tym sposobem unikniesz dodatkowych kosztów związanych z pocztą. Poza tym warto również dołączyć do różnych grup facebookowych, które oferują wymianę ulubionych egzemplarzy lub sprzedaż używanych książek w atrakcyjnych cenach.

Pospaceruj po mieście

Na pierwszy rzut oka jest to rada związana z wprowadzaniem zdrowego trybu życia. Oczywiście do tego również zachęcamy, ale tym razem mamy na myśli nietypową przechadzkę po mieście w poszukiwaniu prawdziwych książkowych perełek. Jeśli nie szukasz żadnych konkretnych egzemplarzy, ale jesteś otwarty na propozycje, wówczas warto udać się na pobliską giełdę staroci. W tym miejscu zakupisz ulubione książki w naprawdę niskich cenach. To szczególnie dobre miejsce dla osób, które szukają nieco starszych wydań, ale również fani literatury współczesnej znajdą tam coś dla siebie.

Gdzie najtaniej kupować książki?

Weź za darmo

Obecnie wiele instytucji oferuje tzw. miejskie regały książkowe. Jak mówi sama nazwa, są to specjalne szafki, w których znajdują się… darmowe książki. Tego typu miejsca znajdują się zazwyczaj przed bibliotekami, teatrami, czy ważnymi kulturowo miejscami na mapie danego miasta. Zamysł regałów opiera się na swobodnej wymianie książek. Każdy może przynieść lub zabrać wybraną książkę bez żadnych ustaleń czy konsekwencji. To zdecydowanie najtańsza e wszystkich możliwości, jednak w tym przypadku musimy liczyć się z dość dużą przypadkowością.

Sprawdź również:  Jak napisać książkę – rady dla początkujących

Odwiedzaj księgarnie

W tym przypadku mamy na myśli trochę mniej oczywiste księgarnie. Aby zdobyć upragniony egzemplarz w nieco niższej cenie, warto sprawdzić ofertę lokalnych, nieco mniejszych księgarni. Choć na pierwszy rzut oka nie robią tak piorunującego wrażenia, jak ich sieciówkowe odpowiedniki, nierzadko mogą nas zadziwić bogactwem i przede wszystkim ceną swoich produktów. Jeśli nie lubisz spacerów, zawsze możesz sprawdzić ofertę różnych mniejszych księgarni internetowych. Z pomocą specjalnych wyszukiwarek na pewno znajdziesz najtańszą ofertę.

Jak widać, istnieje wiele sposobów na to, by w atrakcyjnej cenie zdobyć ulubione książki lub znaleźć prawdziwe perełki. Wystarczy wyjść poza utarte szlaki i rozejrzeć się wokół własnej okolicy, a być może uda Ci się upolować prawdziwego książkowego białego kruka.