Co kupić uzdolnionej plastycznie osobie?

Boże Narodzenie, urodziny, imieniny – to święta, które kojarzą nam się przede wszystkim z kupowaniem prezentów. Oczywiście wszyscy żyjemy w zgodzie z zasadą, że lepiej dawać niż otrzymywać, jednak zakup prezentu dla osoby uzdolnionej artystycznie może być nie lada wyzwaniem. Właśnie dlatego przygotowaliśmy mały poradnik, który pomoże znaleźć Ci pomysł na prezent dla bliskiej osoby.

Inwestuj w podstawy

Jeśli jesteś mamą, tata, siostrą, bratem czy przyjacielem osoby uzdolnionej plastycznie zapewne odczuwasz dość sporą presję związaną z wyborem odpowiedniego prezentu. Jednak jeśli sam nie posiadasz zbyt rozległej wiedzy na ten temat, wówczas warto zainwestować w podstawy, które na pewno przydadzą się obdarowywanej osobie. Jedną z takich rzeczy jest np. piękny szkicownik, czy zestaw wysokiej jakości bloków, czy sztalug. Każdy, kto choćby w najmniejszym stopniu jest zainteresowany szkicowaniem bądź malowaniem z pewnością ucieszy się z takiego upominku.

Co kupić uzdolnionej plastycznie osobie?

Prezent dla malarza

Jeśli bliska Ci osoba jest pasjonatem malowania, wówczas Twoje prezentowe możliwości są niemal nieograniczone. Wystarczy, że odwiedzisz najbliższy sklep plastyczny i wybierzesz zestaw ciekawych farb. Nie bój się presji – każdy malarz zawsze doceni dodatkowy zasób farb. Jednak jeśli szukasz czegoś bardziej nieoczywistego, zwróć uwagę na ciekawe dodatki, które znacznie umilą pracę bliskiej Ci osobie. Sprawdź ofertę dobrej jakości fartuchów, dzięki którym obdarowywana przez Ciebie osoba uniknie trudnych do sprania plam. Poza tym możesz również pomyśleć o komplecie pędzli lub drewnianej palecie, które znacznie umilą proces tworzenia skomplikowanych obrazów.


Coś dla rysownika

W tym przypadku naprawdę można dać się ponieść wyobraźni. Poza dość oczywistymi prezentami w postaci kredek czy ołówków, warto poszukać upominków, które są nieco bardziej kreatywne. Jednym z prawdziwych rarytasów dla początkującego szkicownika jest model. Nie mamy tutaj na myśli prawdziwego człowieka, tylko różnego rodzaju drewniane figurki, które pozwalają na uchwycenie sylwetki czy ruchu w charakterystycznym położeniu. Ręka, człowiek, zwierzęta – wybór jest naprawdę szeroki. Poza tym pomyśl o różnych przydatnych akcesoriach, takich jak piórnik do bezpiecznego przenoszenia ulubionych ołówków, czy elektryczna temperówka bądź papier ścierny do ostrzenia ołówków lub kredek.

Daj się ponieść wyobraźni

Jeśli obdarowywana przez Ciebie osoba dopiero zaczyna swoją przygodę ze sztuką, wówczas możesz pomyśleć o zakupie specjalnych poradników i książek lub nawet kursu, czy pojedynczych zajęć u profesjonalisty. Poza tym warto również rozważyć kwestię upominków, które mogą znacznie poszerzyć horyzonty bliskiej nam osoby,  jak np. elegancki zestaw do kaligrafii lub komplet markerów. Dzięki temu zachęcimy obdarowywanego do dalszego rozwoju i kto wie, być może pomożemy mu w odnalezieniu nowej pasji.