Ciekawe dodatki do bagażu

Z podróżami różnie bywa. Często nie wiemy co ze sobą zabrać wyjeżdżając na kilka dni. Mała walizka czasami nie wystarczy, a duża bywa nieporęczna. Wtedy z pomocą przychodzą walizki średnie. To pójście na kompromis. Możesz zabrać nieco więcej rzeczy niż potrzeba, ale z drugiej strony miejsce nieco Cię ograniczy. Warto mieć w domu taki rozmiar bagażu, właśnie ze względu na jego praktyczny wymiar.

Różne walizki – różne rozmiary

Małe walizki to super pomysł dla tych, którzy nie chcą dźwigać wielkich ciężarów. Zmieścisz w niej najważniejsze rzeczy, które w krótkim czasie będą Ci potrzebne. Walizki średnieto rozmiar idealny na spakowanie się na kilkudniową podróż. Cechują się wysoką jakością, poręcznością i nowoczesnym designem. Sprawdzą się także podczas podróży.  Wygodnie się je prowadzi po ziemi i komfortowo nosi w ręku. Możesz wybrać taką na czterech kółkach, które obracają się o 360 stopni lub na dwóch. Duże walizki to rozwiązanie dla tych, którzy potrzebują dużo miejsca na dużo rzeczy. Sprawdzą się podczas dalekich wyjazdów. Będą niezbędne przy przeprowadzkach. Jeżeli nie lubisz walizek to świetnie sprawdzi się plecak. Czasami wśród gąszczu toreb, walizek czy plecaków można swój zgubić dlatego warto go spersonalizować? Szczególnie jeżeli znacznik możesz wykonać własnoręcznie.

Zrób samemu!

Jednym z najprostszych sposobów na odnalezienie swojego bagażu jest identyfikator. Możesz go kupić w sklepie razem z torbą albo wykonać go samemu. Jest to proste i tanie rozwiązanie.

Potrzebne rzeczy:

– pianka dekoracyjna w ulubionym kolorze (może być w dwóch lub więcej),           – cienkopis lub marker permanentny,         – przezroczysta, sztywna folia,       – klej, nożyczki, linijka, ołówek        
– wstążka.

Wykonanie

Najpierw musisz ustalić jaka ma być wielkość Twojego identyfikatora. Z pianki wycinamy ramkę z miejscem na folię oraz tył zawieszki. Musi być on większy, tak by można swobodnie przykleić „okienko” i mieć miejsce na włożenie karteczki z danymi. Z przezroczystej folii wytnij kształt identyczny jak ramka. Tutaj możesz zaszaleć. Od Ciebie zależy czy będzie to prostokąt, kwadrat, koło czy trójkąt. Za pomocą kleju przyklejamy do naszej ramki folię i dobrze dociskamy, tak by klej porządnie złapał. Możesz położyć na „okienku” na przykład ciężką książkę. W tym czasie możesz zastanowić się nad ozdobami. Tył naszego znacznika możesz również wykleić ozdobami wykonanymi z pianki, albo dodać naklejki czy nawet przykleić zdjęcia (jeżeli nie chcesz by się zniszczyły wykonaj kolejne okienko i naklej je na tył). Kiedy folia dobrze przylg ie do materiału całość sklejamy z naszymi pleckami. Robimy dziurkę na tasiemkę i… już! Właśnie masz swój personalizowany identyfikator do bagażu. Do okienek możesz włożyć swoje dane, które w razie zgubienia pomogą w powrocie do właściciela albo jakieś charakterystyczne kolorowe elementy. Pozsyłało już tylko przyczepić całość do torby i możesz ruszać w świat.

Sprawdź również:  Kreatywne pakowanie prezentów – jak zaskoczyć każdego!

Gotowe ale z pompą!

Innym, nieco bardziej odjechanym pomysłem jest spersonalizowanie całej walizki. Możesz to zrobić za pomocą specjalnych naklejek. Znane miejsca, kształty ma wiele osób. Jeżeli chcesz być oryginalny postaw na naklejki 3D, które imitują rozdarty bagaż albo pokazują fragmenty dziwnych rzeczy. Nikt nie będzie miał tak kreatywnej walizki! Do plecaków czy toreb świetnie sprawdzają się przypinki czy naszywki.

Jak widzisz bagaż nie musi być nudny jeżeli odpowiednio go podrasujesz. Dzięki temu całość będzie stylowa i przede wszystkim Twoja. W razie zaginięcia czy kradzieży łatwo opiszesz bagaż dzięki czemu szansa na jego odnalezienie będzie dużo łatwiejsza. Nie czekaj i podrasuj swój bagaż już teraz!